تفاوت زندگي ستاره سينما بازيگري سينمايي

تفاوت: زندگي ستاره سينما بازيگري سينمايي اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات ‌ مربیگری بسیار طاقت‌فرساست/ من با فوتبال خیابانی بزرگ شده‌ام ، کی‌روش

سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در تازه‌ترین گفت‌وگویش با بیان اینکه با فوتبال خیابانی بزرگ شده، توصیه‌هایی را به بازیکنان و مربیان جوان جهت زیاد کردن

‌ مربیگری بسیار طاقت‌فرساست/ من با فوتبال خیابانی بزرگ شده‌ام ، کی‌روش

کی روش: مربیگری بسیار طاقت فرساست/ من با فوتبال خیابانی بزرگ شده است ام

عبارات مهم : سرمربی

سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در تازه ترین گفت وگویش با بیان اینکه با فوتبال خیابانی بزرگ شده، توصیه هایی را به بازیکنان و مربیان جوان جهت زیاد کردن کارایی ارائه داده هست.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی روش که در منچستریونایتد تجربه های زیادی در زمینه مربیگری زیر نظر فرگوسن به دست آورد، مدت هاست که در تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران فعالیت می کند و عملکرد قابل قبولی نیز ارائه داده هست. مجله فورفورتو در شماره خاص خود جهت جام جهانی به سراغ سرمربی کشور عزیزمان ایران رفته و با این مربی به گفت وگو پرداخته است.

* کارلوس شما هم به عنوان سرمربی فعالیت کرده اید و هم کمک مربی بوده اید؟ این دو چه تفاوتی با هم دارند؟

‌ مربیگری بسیار طاقت‌فرساست/ من با فوتبال خیابانی بزرگ شده‌ام ، کی‌روش

من اعتقاد دارم مهمترین تفاوت بین این دو واژه مسئولیت هست. سرمربی یک رهبر است که تمام تصمیمات متفاوت از جانب تیم را باید هدایت و مدیریت کند. در هر دو این موقعیت ها شما نباید اصول خودتان را فراموش کنید و باید به این اصول پایبند بمانید.

* از سال ۱۹۸۴ مربیگری را شروع کرده اید. اگر قرار باشد الان به کارلوس کی روش ۳۰ ساله که می خواهد مربیگری را شروع کند چه می گویید؟

اگر قرار باشد یک نصیحت بکنم این است که صرف نظر از هر موقعیتی که فوتبال تو را در آن قرار می دهد، مثبت اندیش باش. این یک نصیحت ارزشمند ولی اجرای آن بسیار سخت است آیا که با وجود آنکه خیلی از مردم فکر می کنند، مربیگری کاری بسیار سخت و طاقت فرسا است.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در تازه‌ترین گفت‌وگویش با بیان اینکه با فوتبال خیابانی بزرگ شده، توصیه‌هایی را به بازیکنان و مربیان جوان جهت زیاد کردن

* خیلی از مربیان جوان در این چند ساله توانسته اند به موفقیت برسند و در راس فوتبال دنیا قرار بگیرند. به نظر شما چطور این اتفاق رخ داده است.

یک گام جلوتر از وقت بودن جهت هر مربی در دنیا لزوما واجب نیست با این حال تنها راه رسیدن به موفقیت محسوب می شود. اگر شما بخواهید به مربی بزرگی تبدیل شوید، سازگاری با شرایط و محیط یک اصل غیر قابل مذاکره جهت موفقیت شما محسوب می شود. هر مربی بزرگی در دنیا می داند چطور باید خودش را به شرایط داخل و خارج زمین وفق دهد. آیا من شیوه کاری خودم را نسبت به روزهای اول عوض کردن دادم؟ مربیان موفق خود را عوض کردن نمی دهند بلکه پیشرفت می کنند.

* شما هدایت بازیکنانی چون زین الدین زیدان، دیوید بکام و کریستیانو رونالدو را بر عهده داشتید. آیا بازیکنان بزرگ مهارت های یکسانی دارند؟

قطعا. بازیکنان بزرگ به خاطر جادو، شانس یا چیزهای دیگر تبدیل به بازیکنان بزرگ نشده اند. آنها به خاطر دو عنصر مهم تبدیل به عالی ترین بازیکنان دنیا شدند. یک هوش، واکنش‌ها منظم جهت آمادگی جهت جلسات تمرینی و همین طور مواظبت از خود و دوم که من بسیار به آن عقیده دارم این است که ورزشکاران بزرگ از نظر ذهنی و روانی نسبت به ورزشکاران سطح عادی نیرومند تر هستند و این تفاوت باعث می شود که آنها نسبت به بازیکنان دیگر متمایز شوند.

‌ مربیگری بسیار طاقت‌فرساست/ من با فوتبال خیابانی بزرگ شده‌ام ، کی‌روش

* شما به سرالکس فرگوسن کمک کردید تا با یک شیوه تاکتیکی منحصر به فرد بارسلونا را در لیگ قهرمانان اروپا در نیمه نهایی شکست دهد، چه کار کردید بازیکنان تاکتیک شما را درک کنند؟

بازی راحت فوتبال از چهار بخش تشکیل شده است هست. فضا، زمان، تعداد و ترکیب منظم موارد بالا. شما بعضی از تیم ها را می بینید که از نظر فضا در سطح خوبی قرار دارند، بعضی ها در وقت و بعضی دیگر نیز در تعداد. کیفیت آن بارسلونا باعث شد که منچستریونایتد بر روی تعداد و یا وقت تمرکز کند. ما در بازی برابر بارسلونا فضا را گزینش کردیم و این باعث شد تمام تمرکز ما بر روی این بود که مناطق متفاوت زمین را پوشش دهیم. جایی که بارسلونا در آن قدرتمند هست. به زبان راحت تر بخواهم بگویم این است که ما فضاهایی که در آن بارسلونا قدرتمند بود را تلاش کردیم تحت کنترل خود در آوریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در تازه‌ترین گفت‌وگویش با بیان اینکه با فوتبال خیابانی بزرگ شده، توصیه‌هایی را به بازیکنان و مربیان جوان جهت زیاد کردن

* آیا فکر می کنید بعضی از مربیان تلاش دارند تا فوتبال را پیچیده جلوه دهند؟

بله. من هم از این طور افراد نیستم. فوتبال بازی بسیار راحت ای هست. من کاملا اعتقاد هستم که روش های راحت عالی ترین روش جهت بازیکنانتان است تا بفهمند شما از آنها چه می خواهید. در فوتبال مانند زندگی کسانی که توانایی درک بالایی داشته باشند موفق تر هستند. من با فوتبال خیابانی بزرگ شده است ام و خیلی آزاد فوتبال بازی می کردم. سپس مربی شدم و در مربیگری هم به اصل فوتبال و سادگی آن نیز اعتقاد داشتم. تنها از طریق سادگی است که یک مربی می تواند منطق و نگرش خودش را به بازیکنان انتقال دهد.

واژه های کلیدی: سرمربی | فوتبال | خیابانی | بازیکنان | بارسلونا | کارلوس کی روش | سرمربی تیم ملی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs