تفاوت زندگي ستاره سينما بازيگري سينمايي

تفاوت: زندگي ستاره سينما بازيگري سينمايي اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار بین الملل خوشحال باشید که فقط 16 نفر کشته شدند / ترامپ

رئیس جمهوری آمریکا در دیدار ازجزیره توفان زده پورتوریکو ضمن مقایسه تعداد کشته های توفان ماریا با توفان کاترینا در وقت جورج بوش مدیر جمهوری اسبق امریکا، به مقام

خوشحال باشید که فقط 16 نفر کشته شدند / ترامپ

ترامپ : خوشحال باشید که فقط 16 نفر کشته شدند

عبارات مهم : توفان

رئیس جمهوری آمریکا در دیدار ازجزیره توفان زده پورتوریکو ضمن مقایسه تعداد کشته های توفان ماریا با توفان کاترینا در وقت جورج بوش مدیر جمهوری اسبق امریکا، به مقام های این جزیره گفت: خوشحال باشید که فقط 16 نفر کشته شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، دونالد ترامپ سه شنبه در دیدار از جزیره توفان زده پورتوریکو، باز به مقایسه خسارات به جای مانده از توفان های اخیر با توفان های دوره های پیش از خود پرداخت.

خوشحال باشید که فقط 16 نفر کشته شدند / ترامپ

ترامپ خطاب به توفان زده های پورتوریکو: خوشحال باشید که فقط 16 نفر کشته شدند

وی ضمن مقایسه توفان ماریا که دو هفته پیش پورتوریکو را درنوردید با توفان کاترینا که در سال 2005 به کشته شدن نزدیک به 2 هزار نفر انجامید، به مقام های این جزیره گفت: خوشحال باشید که فقط 16 نفر کشته شدند.

رئیس جمهوری آمریکا در دیدار ازجزیره توفان زده پورتوریکو ضمن مقایسه تعداد کشته های توفان ماریا با توفان کاترینا در وقت جورج بوش مدیر جمهوری اسبق امریکا، به مقام

این در حالی است که «کارمن کروز» شهردار سن خوآن پایتخت پورتوریکو از عملکرد دولت ترامپ در بازسازی این منطقه انتقاد کرده است.

برنامه دیدار ترامپ از پورتوریکو مشمول بر دیدار عمومی نخواهد بود و آسیب دیدگان توفان ماریا در مکانی بسته با وی دیدار خواهند کرد.

ترامپ در گفت و گو با خبرنگاران نمره دولتش در بازسازی مناطق توفان زده در 2ماه اخیر را 20 دانست و گفت: ما در پورتوریکو به خوبی عمل کردیم.

خوشحال باشید که فقط 16 نفر کشته شدند / ترامپ

این در حالی است که دولت ترامپ به علت کوتاهی در پیگیری به این جزیره اسپانیولی زبان مورد انتقاد گسترده قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، هفته پیش با وجود آنکه پورتوریکو همچنان با خسارت های این توفان مشمول بر قطع برق و کمبود آب و غذا درگیر بود، دولت آمریکا از تعلیق محدودیت کشتیرانی جهت تامین سوخت این جزیره امتناع کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در دیدار ازجزیره توفان زده پورتوریکو ضمن مقایسه تعداد کشته های توفان ماریا با توفان کاترینا در وقت جورج بوش مدیر جمهوری اسبق امریکا، به مقام

براساس قانونی موسوم به قانون «جونز» که نزدیک به 100 سال پیش تصویب شده، رفت و آمد دریایی بدون گمرک میان سواحل و بندرهای آمریکایی تنها جهت کشتی هایی که دارای پرچم این کشور بوده و خدمه آن ها شهروند آمریکا باشند، ممکن است.

اما وزارت امنیت داخلی آمریکا در اوضاع های فوق العاده ای نظیر توفان هاروی و ایرما که طی آن بعضی ایالت های داخلی آمریکا از جمله تگزاس، لوئیزیانا و فلوریدا خسارات هنگفت دیدند، جهت پیشگیری از کمبود سوخت در این ایالت ها، اقدام به تعلیق موقت این قانون کرد.

خوشحال باشید که فقط 16 نفر کشته شدند / ترامپ

این در حالی است که این وزارتخانه، درخواست اعضای کنگره آمریکا مبنی بر تعلیق قانون جونز جهت تامین سوخت پورتوریکو را رد کرد.

پورتوریکو که جزیره ای مجزا از سرزمین مهم آمریکا ولی تحت حاکمیت دولت این کشور هست، از دیرباز با این قانون مخالفت کرده و آن را عامل زیاد کردن قیمت کالاهایی که به این جزیره وارد می شوند دانسته است.

دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا خود در توئیتی زیرساخت های فرسوده و بدهی هنگفت پورتوریکو را مانعی جهت بازسازی این جزیره توفان زده بیان کرد.

ماریا را مهیب ترین توفانی می خوانند که در یک سده گذشته، نواحی تحت مالکیت سیاسی آمریکا را در نوردیده است.

این توفان که در مقیاس سافیر سیمپسون، در شدیدترین درجه (پنج از پنچ) رده بندی می شد، از چهارشنبه گذشته به پورتوریکو رسید، منزل ها را در هم کوبید و آسیب جدی به سیستم برق رسانی این جزیره وارد کرد و تاکنون دست کم 25 کشته برجای گذاشته است.

هم اکنون گزارش ها از قطعی برق در بسیاری از مناطق پورتوریکو حکایت دارد و احتمال می رود که احیای سیستم برق رسانی نیازمند بودجه عظیم و فعالیت چندماهه باشد.

ماریا پیش از این با شدتی کم تر، بعضی جزیره های دریای کارائیب از جمله باربادوس را در نوردیده و باد و باران های شدیدی را در این مناطق موجب شده است بود.

شهرهای متفاوت آمریکا در هفته های گذشته با توفان های مهیب و بی سابقه روبه رو بوده است.

به تازگی توفان ایرما که سرعت آن گاه حتی به 180 مایل (290 کیلومتر) در ساعت می رسید، شماری از جزایر کارائیب از جمله بارابودا، سن مارتین و ویرجین را درنوردید، درختان را از جا کند و منزل ها و بیمارستان ها را ویران کرد.

ایرما علاوه بر وارد کردن خسارت های سنگین موجب شد تا میلیون ها تن از ساکنان ایالت فلوریدای آمریکا ناچار به ترک منزل های خود شوند.

پیش از این هم توفان سهمگین دیگری موسوم به هاروی، ایالت تگزاس آمریکا را درهم کوبیده و خسارت های جبران ناپذیری از خود به جای گذاشته بود. آینده نگری می شود جبران این خسارت ها نیازمند بودجه ای بالغ بر 180 میلیارد دلار باشد.

واژه های کلیدی: توفان | جزیره | خسارت | آمریکا | آمریکایی | دولت ترامپ | پورتوریکو | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs